سرنگونی هواپیمای جاسوسی آمریکا توسط نیروهای مسلح/وواکنش رسانه های غربی

سرنگونی هواپیمای جاسوسی آمریکا توسط نیروهای مسلح ایران/واکنش رسانه هایغربی

یک مقام آگاه نظامی گفت: یک فروند هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته جاسوسی آمریکایی از نوع “RQ170″ توسط نیروهای مسلح ایران ساقط و با اندک خسارتی در اختیار ایران قرار گرفت.این مقام آگاه نظامی در گفتگو با خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر گفت: با کنترل مناسب فضای کشور و تسلط اطلاعاتی نیروهای مسلح، واحدهای جنگ الکترونیکی و پدافند هوایی موفق شدند با اقدامات عملیاتی خود یک فروند هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته جاسوسی آمریکایی از نوع “RQ170″ را که به طور محدود به مناطق مرزی شرق کشور تجاوز کرده بود، کشف و از کنترل متجاوزین خارج ساخته و آن را با اندک خسارتی سرنگون کرده و در اختیار بگیرند.

این مقام نظامی تاکید کرد: نظر به وقوع تجاوز آشکار مرزی، اقدامات عملیاتی و الکترونیکی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران علیه پرندههای متجاوز، به مرزهای کشور محدود نخواهد ماند.

انتشار این خبر بازتاب گستردهای در شبکههای تلویزیونی و خبرگزاریهای جهان داشت:

خبرگزاری رویترز با بازتاب این خبر نوشت که یک مقام نظامی ایران اعلام کرده سرنگونی هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در پاسخ به نقض حریم هوایی کشور صورت گرفته و تنها محدود به مرزهای ایران نخواهد بود.
رویترز افزود ایران پیش از این یک فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا را در نزدیکی تاسیسات هستهای فردو سرنگون کرده بود.

خبرگزاری آلمان نیز با اعلام خبر سرنگونی هواپیمای جاسوسی آمریکا از نوع “RQ170″ در شرق کشور، گزارش داد بر اساس گزارش منابع دولتی، این هواپیما حریم هوایی ایران را نقض کرده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از خبرگزاری فارس نوشت که نیروهای مسلح ایران توانستند یک فروند هواپیمای بدون سرنشین آمریکا را ساقط کنند.
این گزارش افزود: این هواپیما اکنون در اختیار نیروهای مسلح ایران است.

شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی نیز ساقطشدن هواپیمای بدون سرنشین آمریکا توسط نیروهای ایرانی را بازتاب داد و افزود: واحدهای جنگ الکترونیک و پدافند هوایی ایران موفق شدند پس از کنترل هواپیما، آن را به زمین بنشانند.

شبکه بیبیسی فارسی نیز با اعلام این خبر به نقل از فارس اعلام کرد این هواپیما “با اندک خسارتی” در اختیار ایران قرار گرفته است.

 

/ 0 نظر / 5 بازدید